Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Emblema SRL
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Emblema SRL

Buna ziua,
Care sunt pasii de a inregistra o emblema la osim?
Mentionez ca acum vreau sa-mi infiintez srl-ul?
la registrul comertului depunn documente sau la osim?
Multumesc anticipat!
[ link extern ]
La linkul de mai sus aveti exact pasii care va sunt necesari pentru a inregistra emblema la OSIM.
Mentionati ca firma este in curs de infiintare la depunerea dosarului si anexati o copie dupa rezervarea denumirii firmei.
Actele se depun numia la OSIM!
Succes!
=D>
Buna ziua,
Daca doriti sa depuneti cerere de inregistrare a emblemei , la OSIM, pe numele firmei - pe care acum o infiintati, va trebui sa asteptati cel putin pana veti avea stampila cu numele firmei, deoarece aceasta reprezinta elementul de identificare al firmei dvs in fata OSIM si este un element obligatoriu la depunerea cererii.
In alta ordine de idei, OSIM nu cere dovada rezervarii denumirii firmei la Registrul Comertului, deoarece functioneaza dupa alte prevederi legale.
Bafta cu procedura !
Si o zi excelenta !