Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vanzarea unei case dupa succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vanzarea unei case dupa succesiune

Dupa ce despagubim pe copiii fratelui decedat, in urma succesiunii, celalalt fratel ca viitor unic proprietar poate vinde unui copil( care l si intretine ) casa mai avand un copil , astfel mai poate fi atacat actul dupa decesul tatalui?
Va multumesc!
Poate sa vanda, insa copilul respectiv trebuie sa ii achite la modul real un pret sincer si serios.
Altfel, vanzarea este anulabila.