avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1800 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Invitatie in Romania pentru prietena filipineza
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Invitatie in Romania pentru prietena filipineza

As dori sa-mi invit prietena filipineza in Romania. Ar trebui sa aplice pt viza in Manila avand invitatie de la mine sau nu are nevoie de vreo invitatie? Spuneti-mi va rog ce tip de viza are nevoie si daca sunt ceva conditii care trebuiesc indeplinite. Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 10:56, 1 Iunie 2020
Trebuie ca ea sa se intereseze in tara ei iar dvs. sa va informati la autoritatile romane.
Ii trebuie viza.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Invitatie persoana straina in romania - documente Lissa35 Lissa35 [b]Buna ziua. Nu stiu unde sa postez aceasta intrebare. Pe ce forum. Imi poate spune si mie cineva care este procedura prin care pot invita pe cineva in ... (vezi toată discuția)
Invitatie cetatean tunisian anymor anymor Buna ziua!As dori sa stiu ce acte sunt necesare pentru a invita un cetatean tunisian in Romania si unde trebuie facuta invitatia.in cazul in care nu am un ... (vezi toată discuția)
Invitatie cetatean strain atalinna atalinna Buna ziua tuturor.Desi am cautat informatii pe tema unei invitatii nu am gasit inf complete si corecte.As dori sa fac o invitatie unui cetatean egiptean.Unde ... (vezi toată discuția)