Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Invitatie in Romania pentru prietena filipineza
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Invitatie in Romania pentru prietena filipineza

As dori sa-mi invit prietena filipineza in Romania. Ar trebui sa aplice pt viza in Manila avand invitatie de la mine sau nu are nevoie de vreo invitatie? Spuneti-mi va rog ce tip de viza are nevoie si daca sunt ceva conditii care trebuiesc indeplinite. Va multumesc.
Trebuie ca ea sa se intereseze in tara ei iar dvs. sa va informati la autoritatile romane.
Ii trebuie viza.