Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... intrebare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

intrebare

@
beni22, utilizator
Da, teoretic va poate actiona in judecata , sustinuta si de reprezentantul legal .Insa nu prea vad cum va dovedi faptul ca v-a dat acesti bani( doar daca a pastrat conversatia de pe mess) . Cel mai indicat ar fi totusi ca dvs . sa stati de vorba cu fata si sa ii expicati faptul ca momentan nu duspuneti de bani pentru a-i returna si ca nu este rea credinta( in caz ca este asa).
Depinde.
De condamnat penal este greu dar eu zic sa aveti avocat inainte de a da declaratie.Daca dati declaratia aiurea veti fi condamnat penal.
In civil instanta va poate obliga numai la plata sumei de bani datorate.

avocat Claudiu Lascoschi
@
beni22, utilizator
Probe in procesul penal pot exista.
In procesul civil e mai complicat pentru el.

avocat Claudiu Lascoschi
avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

Probe in procesul penal pot exista.
In procesul civil e mai complicat pentru el.

avocat Claudiu Lascoschi

nu inteleg nu sunt obisnuit cu termeni...in procesul penal ce mi se poate intampla iar in cel civil ce mi se poate intampla?