Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... intrebare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

intrebare

@
beni22, utilizator
NU SUNT CONSULTANT IN ASTFEL DE PROBLEME,DAR AVAND IN VEDERE CA ACEA PERSOANA TE-A AJUTAT CAND AI AVUT PROBLEME MAI BINE FA CUMVA SI RETURNEAZA-I BANII--IN RATE,VEZI TU.DACA NU VEI PLATI ACUM VEI PLATI CU SIGURANTA ALTADATA,IAR CONSTIINTA TA (DACA AI)TE VA MUSTRA.I-A DECIZIA CORECTA.
In mod normal,dar si corect este sa restituiti banii persoanei care v-a imprumutat,cum corect a aratat"MIRUNA 2,9".Este o problema de onoare la indiferent ce varsta.Mai este si o problema de educatie.
Din fericire,pentru dvs., nu sunt probe care sa ateste intelegerea dintre dvs. si imprumutator,dar acesta nu este,repet un motiv care sa va determine sa fiti incorect sau cum se mai spune prin anumite medii,sa fiti "smecher"
beni22 a scris:

avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

Probe in procesul penal pot exista.
In procesul civil e mai complicat pentru el.

avocat Claudiu Lascoschi

nu inteleg nu sunt obisnuit cu termeni...in procesul penal ce mi se poate intampla iar in cel civil ce mi se poate intampla?

In penal se ajunge la o pedeapsa cu inchisoarea, posibil cu suspendare.Probe se pot gasi.
Si eu zic ca ar fi corect sa restituiti banii.