Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Act aditional la CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Act aditional la CIM

În condițiile impuse de acest virus, angajatorul ne-a asigurat condiții pentru munca de acasă. Acum dorește reîntoarcerea angajaților la sediu, respectând indicațiile autoritatilor, pentru o săptămână pe lună și dorește să impuna obligativitatea muncii 3 săptămâni de acasă și 1 săptămână la sediu printr-un act adițional. Activitatea s-a desfășurat în condiții f bune in tot acest timp și ne putem desfășura în continuare de acasă fără niciun fel de probleme. A mai și făcut sondaje de opinie cu perioadele când dorim întoarcerea la sediu.

Nu vedem rostul și nici scopul acestei impuneri și dorim să știm dacă suntem obligați să semnăm acele acte adiționale, în condițiile în care inca exista risc de infecție cu virusul asta și activitatea se poate desfășura 100% de acasă.

Mulțumesc anticipat!
Nu sunteti sa semnati acele acte adiționale.