Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ref oug 92/2020
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ref oug 92/2020

Pentru un CIM perioada determinata pana la data de 01.10.2020 se poate beneficia de oug 92/2020 (41.5 )daca a beneficiat de indemnizatie somaj tehnic cel putin 15 in zile in perioada de urgenta?

Multumesc anticipat!
O zi buna!
Da, se poate beneficia de OUG nr.92/2020
Si daca salariatul are suspendare CIM conform art.54 in cursul unei luni din cele 3 se beneficiaza de art .1 Art I | Ordonanță de urgență 92/2020 pentru el? Multumesc foarte mult! O zi buna!
Chiar daca a avut CFP, se beneficiaza daca a primit indemnizatia de somaj tehnic cel putin 15 in zile
Cornel Vasile, Consilier juridic