Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Cota somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Cota somaj

Bună ziua,

Va rog sa ma lămuriți cu următoarea situație.
Sunt administratorul propriei societăți, dar pana acum am lucrat pt o alta firma cu contract întreg, vor sa ma bage în șomaj normal, este legal sa intru în șomaj dar în același timp sa vând la magazinul alimentar pe care îl administrez?
Ma poate ajuta cineva cu un răspuns?

simulete a scris:

Bună ziua,

Va rog sa ma lămuriți cu următoarea situație.
Sunt administratorul propriei societăți, dar pana acum am lucrat pt o alta firma cu contract întreg, vor sa ma bage în șomaj normal, este legal sa intru în șomaj dar în același timp sa vând la magazinul alimentar pe care îl administrez?

Veti vinde in baza unui c.i.m. la magazinul alimentar pe care îl administrati?
Bună ziua,
Nu, sunt doar administrator...

Cornel Vasile a scris:

Veti vinde in baza unui c.i.m. la magazinul alimentar pe care îl administrati?