avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 231 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Cota somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Cota somaj

Bună ziua,

Va rog sa ma lămuriți cu următoarea situație.
Sunt administratorul propriei societăți, dar pana acum am lucrat pt o alta firma cu contract întreg, vor sa ma bage în șomaj normal, este legal sa intru în șomaj dar în același timp sa vând la magazinul alimentar pe care îl administrez?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:29, 11 Iunie 2020
Ma poate ajuta cineva cu un răspuns?

simulete a scris:

Bună ziua,

Va rog sa ma lămuriți cu următoarea situație.
Sunt administratorul propriei societăți, dar pana acum am lucrat pt o alta firma cu contract întreg, vor sa ma bage în șomaj normal, este legal sa intru în șomaj dar în același timp sa vând la magazinul alimentar pe care îl administrez?

Veti vinde in baza unui c.i.m. la magazinul alimentar pe care îl administrati?
Bună ziua,
Nu, sunt doar administrator...

Cornel Vasile a scris:

Veti vinde in baza unui c.i.m. la magazinul alimentar pe care îl administrati?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Administrator societate comerciala - angajat societate contasalarii contasalarii Buna ziua In cazul unui magazin satesc mic (la tara) administratorul este cel care aprovizioneaza si vinde marfurile. In acest caz trebuie neaparat sa i se ... (vezi toată discuția)
Lucrez la un magazin care se va inchide mariag24 mariag24 Lucrez la o companie cu mai multe magazine si unul dintre aceste magazine v-a fi inchis . Ce drepturi am ca angajat al acestei firme in momentul in care ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! am o firma srl, asociat unic si administrator cu datorii ... Stefania2021 Stefania2021 Buna ziua! Am o firma Srl, asociat unic si administrator cu datorii catre stat. As dori sa vand firma . As putea face acest lucru? Care sunt pasii pe care ... (vezi toată discuția)