Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Cerere
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Cerere

Tatal meu ,a decedat in 2001.Mama mea,eu nu stiu,a cumparat un loc de veci ptr inmormantarea tatalui.In 2013 ,a decedat si mama fiind ingropata in acelasi loc!Dar eu nu gasesc actul gropii cumparate,imi trebuie ptr a dezbate succesiunea asupra gropii!Unde si cui ma pot adresa?
Actul nu este de cumparare ci de concesiune. Il gasiti la administratia cimitirelor de care tine cimitirul respectiv, cel mai probabil vi se va elibera o adeverinta cum ca mama dvs era tituar al dreptului de concesiune asupra locului de inhumare. Acea adeverinta ar trebui sa fie suficienta pentru dezbaterea succesiunii.