Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Excepție, va rog ajutor!
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Excepție, va rog ajutor!

Buna ziua,

Am nevoie mare de bunatatea DVs de a ma ajuta intr-o situatie juridica.
Asociatia de proprietari m-a dat in judecata obiect Pretentii. EU am facut cerere reconventionala prin care am cerut constatarea nulitatii alegerilor presedintelui care semneaza prin avocat cererea de chemare in judecata.
Apoi am initiat o actiune De constatare nulitate absoluta alegeri ale acelui presedinte. Ma rog a procesului verbal al adunării generale. Apoi am modificat acea acțiune cerand si repunerea în situația anterioară alegerilor si sa dovedească prin acte ca cei care au semnat PV de AG sunt proprietari. Am cerut suspendarea in dosarul pretentii până se judeca asta anulare act, a respins. Instanta a dat câștig de cauză asociatiei si nu a anulat acele alegeri prin judecarea cererii reconventionale. Ma aflu inainte de termenul de judecare exceptii in dosarul de anulare act si as vrea sa ma protejez cumva sa nu apara avocatul asociatiei cu ideea ca s-a judecat în alt dosar aceasta cerere de anulare alegeri. Sunt in termenul de formulare apel la dosarul de pretenții. Ce pot face va rog sa nu imi respingă acțiunea de anulare act? Avocatul lor a depus întâmpinare însă nu a precizat nicăieri ca mai este un dosar cu aceeași, aproximativ, cerere. Zic aproximativ pentru ca unul cere mai multe decat celălalt dar in principiu e vorba de anulare act proces verbal de adunare generală de acelasi act e vorba. Va multumesc foarte frumos. Toată stima!!!
KLM4, utilizator
As dori totusi sa vad mesajul trimis de persoana care a vrut sa ma ajute. De ce e moderat cand NIMENI nu a raspuns?