Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Termen apel
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Termen apel

Buna ziua !

trebuie sa fac apel la o hotarare civila privind suspendarea pe 30 de zile a permisului. Comunicarea am primit-o in timpul situatie de urgenta - am 30 de zile termen de apel. Starea de urgenta a incetat pe 15 mai. Intrebarea este pot depun apelul prin posta --LUNI 15 iunie -- sunt considerat in termen ?
Da, sunteti in termen.
Bună seara,

Într-adevăr, sunteți în termen, întrucât termenele de apel s-au suspendat pe durata stării de urgență.
Bună seara,

Într-adevăr, sunteți în termen, întrucât termenele de apel s-au suspendat pe durata stării de urgență.
Depuneti in 15 iunie 2020. Este ultima zi în care puteți depune apelul. Dacă trimiteți apelul prin poștă trebuie s-o trimiteți cu confirmare de primire. Să fiți atent ca stampila poștei cu data depunerii să fie vizizibilă indicând data de 15.06.2020.