avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 674 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Flori CBD de la Magazin
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Flori CBD de la Magazin

Buna ziua, recent am achizitionat cantitatea de 2g de inflorescenta cannabis de la DoctorCannabees ([ link extern ] )
Pe site-ul lor scrie ca are o concentratie de THC < 0.2 si ca este legal in Romania, dar totusi am fost luat de jandarmi si dus la sectie, am dat o declaratie si astept sa ma sune un procuror. Pot sa patesc ceva?
Ar fi bine sa angajez un avocat?
Cel mai recent răspuns: sandman23 , utilizator 12:31, 19 Septembrie 2020
Vi s-a intocmit dosar penal si s-a inceput up in rem sub aspectul savarsirii infractiunii prevazute si ped. de art. 4 din Legea 143/2000.
Dupa ce se expertizeaza substanta si daca se constata ca este drog, se va dispune ca up sa se desfasoare si impotriva dvs si veti capata calitatea de suspect, urmand sa fiti citat de DIICOT.
Angajati-va avocat si stabiliti impreuna strategia apararii.
si daca iese sub 0.2% nu se mai considera drog? si ce se va intampla daca nu este drog?
Ultima modificare: Sâmbătă, 13 Iunie 2020
banana456, utilizator
Salut, care mai este situatia? Ai patit ceva?
Te au prins fumand pe strada sau dupa ce ai primit comanda te au cautat ei?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Prins cu marijuana querry1234 querry1234 Salut. Am fost prins in urma unui control pe strada de catre civili cu o tigara in foita care continea 0.2 grame de marijuana. Am fost cooperativ. Am fost la ... (vezi toată discuția)
Un caz stephen2001 stephen2001 Salutare, sunt din Bucuresti si am fost gasit de civili in vama veche cu o cantitate putina de mdma praf. Care sunt consecintele, este nevoie de avocat? (vezi toată discuția)
Buna ziua. am 18 ani si am fost prins in bucuresti cu doua plicuri ... Ghostemane Ghostemane Buna ziua. Am 18 ani si am fost prins in Bucuresti cu doua plicuri de marijuana (n-am oferit nimanui vreun motiv sa ma controleze, doar s-a intamplat sa ma ... (vezi toată discuția)