Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Flori CBD de la Magazin
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Flori CBD de la Magazin

Buna ziua, recent am achizitionat cantitatea de 2g de inflorescenta cannabis de la DoctorCannabees ([ link extern ] )
Pe site-ul lor scrie ca are o concentratie de THC < 0.2 si ca este legal in Romania, dar totusi am fost luat de jandarmi si dus la sectie, am dat o declaratie si astept sa ma sune un procuror. Pot sa patesc ceva?
Ar fi bine sa angajez un avocat?
Vi s-a intocmit dosar penal si s-a inceput up in rem sub aspectul savarsirii infractiunii prevazute si ped. de art. 4 din Legea 143/2000.
Dupa ce se expertizeaza substanta si daca se constata ca este drog, se va dispune ca up sa se desfasoare si impotriva dvs si veti capata calitatea de suspect, urmand sa fiti citat de DIICOT.
Angajati-va avocat si stabiliti impreuna strategia apararii.
si daca iese sub 0.2% nu se mai considera drog? si ce se va intampla daca nu este drog?
banana456, utilizator
Salut, care mai este situatia? Ai patit ceva?
Te au prins fumand pe strada sau dupa ce ai primit comanda te au cautat ei?