Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Act proprietate fara nume complet
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Act proprietate fara nume complet

Buna ziua!
Ma puteti indrumara sau sfatui ce pot face in urmatorul caz. Am o proprietate in Bucuresti care a fost cumparata de la fostul ICRAL, iar pe actul de vazare/cumparare numele meu nu este trecut complet (e format doar din nume si prenume, lipsand cel de-al treilea prenume). Pe vremea aceea nu se trecea CNP-ul in contract.
Reprezinta o problema ca nu am numele complet? sau pot vinde casa mai departe?
Va multumesc anticipat pentru orice sfat / indrumare data.
Buna ziua,
Mergeti la Administrația Fondului Imobiliar si solicitati indreptarea erorii materiale.
Daca nu se poate va trebui sa va adresati instantei.
Multumesc frumos pentru raspuns. O sa incerc la ei prima data