avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1006 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Act proprietate fara nume complet
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Act proprietate fara nume complet

Buna ziua!
Ma puteti indrumara sau sfatui ce pot face in urmatorul caz. Am o proprietate in Bucuresti care a fost cumparata de la fostul ICRAL, iar pe actul de vazare/cumparare numele meu nu este trecut complet (e format doar din nume si prenume, lipsand cel de-al treilea prenume). Pe vremea aceea nu se trecea CNP-ul in contract.
Reprezinta o problema ca nu am numele complet? sau pot vinde casa mai departe?
Va multumesc anticipat pentru orice sfat / indrumare data.
Cel mai recent răspuns: adriana_m1981 , utilizator 14:20, 14 Iunie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua,
Mergeti la Administrația Fondului Imobiliar si solicitati indreptarea erorii materiale.
Daca nu se poate va trebui sa va adresati instantei.
Multumesc frumos pentru raspuns. O sa incerc la ei prima data

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Act proprietate fara nume complet adriana_m1981 adriana_m1981 Buna ziua! Ma puteti indrumara sau sfatui ce pot face in urmatorul caz. Am o proprietate in Bucuresti care a fost cumparata de la fostul ICRAL, iar pe actul ... (vezi toată discuția)
Fosta imobiliara ra amalia2ro amalia2ro Buna ziua, Este prima oara cand scriu in acest forum, dar va citesc de mult timp si in primul rand vreau sa va spun ca apreciez foarte mult raspunsurile ... (vezi toată discuția)
Ce sa fac? l-boghian l-boghian Buna ziua,va rog sa ma mai ajutati inca o data in aceasta problema.Eu si fostul sot vrem sa ne recasatorim dupa 16 ani de la divort.In urma depunerii actelor ... (vezi toată discuția)