Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Act proprietate fara nume complet
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Act proprietate fara nume complet

Buna ziua!
Ma puteti indrumara sau sfatui ce pot face in urmatorul caz. Am o proprietate in Bucuresti care a fost cumparata de la fostul ICRAL, iar pe actul de vazare/cumparare numele meu nu este trecut complet (e format doar din nume si prenume, lipsand cel de-al treilea prenume). Pe vremea aceea nu se trecea CNP-ul in contract.
Reprezinta o problema ca nu am numele complet? sau pot vinde casa mai departe?
Va multumesc anticipat pentru orice sfat / indrumare data.
Bună seara,

Personal consider ca va veți putea lovi de probleme în situația în care numele și prenumele dvs nu sunt complet mentionate.. Consider ca ar fi oportuna redactarea unei încheieri de rectificare a documentului..
Bună seara,

Personal consider ca va veți putea lovi de probleme în situația în care numele și prenumele dvs nu sunt complet mentionate.. Consider ca ar fi oportuna redactarea unei încheieri de rectificare a documentului..