avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1006 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Act proprietate fara nume complet
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Act proprietate fara nume complet

Buna ziua!
Ma puteti indrumara sau sfatui ce pot face in urmatorul caz. Am o proprietate in Bucuresti care a fost cumparata de la fostul ICRAL, iar pe actul de vazare/cumparare numele meu nu este trecut complet (e format doar din nume si prenume, lipsand cel de-al treilea prenume). Pe vremea aceea nu se trecea CNP-ul in contract.
Reprezinta o problema ca nu am numele complet? sau pot vinde casa mai departe?
Va multumesc anticipat pentru orice sfat / indrumare data.
Cel mai recent răspuns: Avocat Trifan Bianca Elena , Avocat 21:06, 23 Iunie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Bună seara,

Personal consider ca va veți putea lovi de probleme în situația în care numele și prenumele dvs nu sunt complet mentionate.. Consider ca ar fi oportuna redactarea unei încheieri de rectificare a documentului..
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Bună seara,

Personal consider ca va veți putea lovi de probleme în situația în care numele și prenumele dvs nu sunt complet mentionate.. Consider ca ar fi oportuna redactarea unei încheieri de rectificare a documentului..

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Act proprietate fara nume complet adriana_m1981 adriana_m1981 Buna ziua! Ma puteti indrumara sau sfatui ce pot face in urmatorul caz. Am o proprietate in Bucuresti care a fost cumparata de la fostul ICRAL, iar pe actul ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, tatal meu a cumparat de la icral bucuresti in 1992 ... Octavian_Colici Octavian_Colici Buna ziua, Tatal meu a cumparat de la ICRAL Bucuresti in 1992 apartamentul in care locuim si acum. Problema este ca in contractul de vanzare cumparare ... (vezi toată discuția)
Prenumele mamei nu este in toate actele la fel ibazs ibazs Mama decedata, prenumele mamei din certificatul de nastere al copilului (adult), precum si din B.I., din certificatul de casatorie, nu corespunde cu prenumele ... (vezi toată discuția)