Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... alocatie student in Germania
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

alocatie student in Germania

Sunt student in Romania si voi lucra in Germania 3 luni in vacanta.Pot sa beneficiez de alocatia din Germania pt aceste 3 luni si unde pot afla ce acte am nevoie?
Autoritatea competentă pentru alocațiile pentru copii este Direcția de Asistență Socială și Protecția Copilului – Familienkasse din cadrul Agenţiei Federale de Ocupare a Forţei de Muncă – Bundesagentur für Arbeit.
Solicitarea alocației se face de regulă la Direcția de Asistență Socială și Protecția Copilului regională de care aparții (în raza căruia locuiti).
[ link extern ]