Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Doresc sa plec de acasa pentru ca tata este violent
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Doresc sa plec de acasa pentru ca tata este violent

Părinții mei sunt divorțați de 4 ani, dar stau împreună eu am o relație de 1 an si cand tata a aflat m a bătut, si de atunci se comportă foarte violent cu mine, doresc sa ma mut la iubitul meu, am condiții foarte bune de trai, are un loc de munca stabil și ne putem descurca. Vreau sa știu dacă cu ajutorul politiei ma pot aduce acasa, nu vreau asta pentru ca m ar omorâ in bătaie. Țin sa precizez ca iubitul meu este major. Va rog din suflet sa imi dați un răspuns concret!
Ștefania 19, utilizator
Iubitul este major, dar dvs ce vârstă aveți?
Avocat Trifan Bianca Elena , Avocat
16 ani
Trebuia sa depuneti plangere la politie pentru agresiune.
Este o situatie complicata.
Incercati sa mergeti la avocat cu iubitul ca sa se analizeze in concret situatia.
Fiind o situatie complicata sunt multe aspecte juridice de analizat.
Mama ce spune legat de comportamentul tatălui?