avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 354 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Doresc sa plec de acasa pentru ca tata este violent
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Doresc sa plec de acasa pentru ca tata este violent

Părinții mei sunt divorțați de 4 ani, dar stau împreună eu am o relație de 1 an si cand tata a aflat m a bătut, si de atunci se comportă foarte violent cu mine, doresc sa ma mut la iubitul meu, am condiții foarte bune de trai, are un loc de munca stabil și ne putem descurca. Vreau sa știu dacă cu ajutorul politiei ma pot aduce acasa, nu vreau asta pentru ca m ar omorâ in bătaie. Țin sa precizez ca iubitul meu este major. Va rog din suflet sa imi dați un răspuns concret!
Ultima modificare: Marți, 16 Iunie 2020
Ștefania 19, utilizator
Cel mai recent răspuns: Ionut.ion , utilizator 20:05, 16 Iunie 2020
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Iubitul este major, dar dvs ce vârstă aveți?
Ultima modificare: Marți, 16 Iunie 2020
Avocat Trifan Bianca Elena , Avocat
16 ani
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Trebuia sa depuneti plangere la politie pentru agresiune.
Este o situatie complicata.
Incercati sa mergeti la avocat cu iubitul ca sa se analizeze in concret situatia.
Fiind o situatie complicata sunt multe aspecte juridice de analizat.
Mama ce spune legat de comportamentul tatălui?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot pleca de acasa la 16 ani? Iuliana lavinia Iuliana lavinia Am 16 ani si doresc sa ma mut la iubitul meu de 18 ani mama lui este de acord. Nu mai pot rămâne acasă deoarece părinții mei sunt violenți,mereu sunt ... (vezi toată discuția)
Abuz psihic - parinte newvendetta25 newvendetta25 Salutare, Am 18 ani, locuiesc cu fratele meu in varsta de 8 ani, mama, tatal si bunica noastra. Problema este abuzul psihic facut de tatal nostru.Obisnuieste ... (vezi toată discuția)