Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Autorizatie de extindere
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Autorizatie de extindere

Pentru extinderea(din spatiul interior si in exterior) a unui viitor cabinet individual de recuperare medicala, care va functiona la parterul unui bloc,exista un termen de executare a lucrarii de extindere, dupa obtinerea autorizatiei de functionare si a celei de constructie(extindere).
Da, exista un termen stipulat in autorizatie de construire in care beneficiarul este obligat sa inceapa lucrarile, De regula termenul este de 12 luni.