avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 792 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Vecin curios
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Vecin curios

Buna ziua, un vecin se urca pe gardul meu si face fotografii in curte. Cum il pot opri?
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 19:38, 17 Iunie 2020
Exista variante ortodoxe si mai putin ortodoxe
Comunicati decent vecinului ca isi asuma riscuri daca continua materializarea interesului sau
Pentru a stopa practica vecinului puteti realiza suprainaltarea gardului cu sarma ghimpata sau alte sisteme de protectie

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sicanare zilnica din partea vecinului buna seara, va prezint ... marcu.alina marcu.alina Sicanare zilnica din partea vecinului - drept civil si drept penal (amenintari cu moartea si viol) Buna seara, Va prezint o situatie de sicanare / ... (vezi toată discuția)
Despre capcanele pentru intrusi PeMetereze PeMetereze Am un vecin care are probleme cu alcoolul: saptamanal sau chiar mai des bea si iese in strada sa faca scandal, ameninta oameni si da picioarele in garduri si ... (vezi toată discuția)
Unde arunc gunoiul! foaie verde foaie verde Am o casa in provincie iar intre mine si vecinul exista un gard caruia ai putem spune comun.Pe acest gard vecinul meu asi pune la uscat tot felul de covoare ... (vezi toată discuția)