avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1653 soluții astăzi
Forum AvocatNet Italia Taxe, impozite si alte probleme de ... popririle din Romania sunt urmaribile si in Italia?
Discuție deschisă în Taxe, impozite si alte probleme de afaceri

popririle din Romania sunt urmaribile si in Italia?

Buna ziua! Pe contul bancar deschis in Romania am poprire. Deocamdata sunt in Italia (nu lucrez) si, conform legislatiei de aici, trebuie sa-mi inmatriculez masina aici. E o masina veche, din 2006. Imi poate ajunge poprire pe masina aici in Italia? Multumesc!
Ultima modificare: Joi, 18 Iunie 2020
RalucaP., utilizator

Alte discuții în legătură

Buna ziua! am poprire pe cont (datata 2016) pentru care, pana ... RalucaP. RalucaP. Buna ziua! Am poprire pe cont (datata 2016) pentru care, pana acum 1 an, plata o facea contabila de la fostul loc de munca. De 1 an de zile nu lucrez, motiv ... (vezi toată discuția)
Salariu in contul sotiei smart28 smart28 Buna ziua. Am probleme cu achitarea datoriei catre banci (un credit de nevoi personale simplu). Momentan primesc salariu \"in mana\", insa va trebui sa imi fac ... (vezi toată discuția)
Am încercat să înmatriculez în românia o mașină nouă, cumpărată în italia, și mi s-a cerut să plătesc din nou tva. este normal? huiualexandru huiualexandru Buna ziua. Astăzi am incercat sa înmatriculez in Romania, masina cumpărată noua din Italia, in mai 2018. Sunt persoana fizica, iar la anaf mi-au cerut sa ... (vezi toată discuția)