Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Vecini care scrumează la mine in balcon
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Vecini care scrumează la mine in balcon

Buna ziua.
Ce se poate face cu vecinii de deasupra care fumează și tot scrumul din tigarile lor ajunge la mine in balcon? Și mai este o problema: scutura așternuturile și tot parul lung și negru ajunge TOT la mine in balcon.
JamesBond007, utilizator
1. Notificare presedinte as. prop.
2. Informare serv. as. prop. din primarie. Nu este permis scuturarea lenjeriei la balcon, iar cu fumatul, ce sa zic? Se da dovada de necivilizatie. Fumul ajunge la etajele superioare, scrumul la dvs. ...
Puteti sesiza si organele locale de politie - faza cu scuturatul lenjeriei la blacon. Ei chiar au in consemn asemenea nereguli.
Mult succes!
Adam Grecu, utilizator