Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Adeverinta sporuri
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Adeverinta sporuri

Cand am solicitat adeverinta de sporuri de la Societatea de Arhiva mi s a spus ca nu poate sa mi elibereze o astfel de adeverinta deoarece Societatea la care am lucrat a introdus sporurile in salarii si nu pot fi extrase.Mentionez ca am lucrat aproximativ 15 ani la S.C.Confort SA unde in afara de sporul de vechime am primit si spor de inaltime lucrand pe schele.Nu pot sa inteleg raspunsul Societatii de arhiva.Ma poate lamuri cineva.,va rog frumos? Va multumesc !
Probabil pe statele de plata nu exista rubrici separate pentru sporurile acordate, ci doar cu salariu brut realizat.
Cornel Vasile, Consilier juridic