Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare cabinet medical in apartament de bloc
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare cabinet medical in apartament de bloc

Buna ziua ,va rog sa-mi spuneti daca s-a modificat ceva in legislatie privind acordul vecinilor la infiintarea unui cabinet medical intr-un apartament de bloc deoarece am vazut noi reglementari privind infiintarea firmelor.Multumesc.
Buna ziua.
Modificarile sunt in faza de proiect legislativ. Asadar, in acest moment, pana la modificarea legislatiei in vigoare, este necesar acordul vecinilor de la bloc, atat pentru infiintarea unui cabinet medical, cat si a unei firme.
Raluca Iliescu, Avocat
Multumesc
Bună seara,

În continuare aveți nevoie de acordul vecinilor pentru deschiderea unei firme/cabinet în incinta unui bloc.
Multumesc