Forum Discuţii juridice Executare silită Executat silit neplată servicii comunale
Discuție deschisă în Executare silită

Executat silit neplată servicii comunale

Dați-mi o soluție pentru a scăpa de executarea silită a serviciilor comunale am fost executat silit pentru suma de 4300 lei doar cu o simplă somație și cu o cheltuială în plus de 1543 lei pentru executor va rog un ajutor ce pot face sunt părinți mei care au nevoie de un sfat.
Contestare la executare, daca mai sunt in termen.
Mergeti cu notificarea la un avocat.
Păi cam asta ar fi singura varianta contestație. Executorul trage acum să își scoată ei cheltuielile pentru că au fost și a vorbit cu executoriu și li sa spus să plătească cât de puțin și ai mei au întrebat dar dacă plătesc se scade din datoria la servici comunale și i sa răspuns că prima dată din cheltuielile exevutorului... Păi cum vine asta pentru o simplă somație a 8 foi a4 1543 lei.