Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Normele de igiena
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Normele de igiena

Buna ziua, in momentul de fata care este baza legislativa privind normele de igiena si sanatate publica ?
1. Ordinul ministerului sanatatii nr. 119/2014 sau
2. Ordinul nr. 994 / 2018
Ma intereseaza deoarece numarul maxim de capete de animale care se pot detine intr-o gospodarie se stabileste in mod diferit?

Multumesc.
Ordinul MS nr. 994/ 2018 modifica și completeaza Normele de igienă și sănătate publică privind mediul de viață al populației, aprobate prin Ordinul MS nr. 119/2014.
Numarul maxim de capete de animale care pot fi detinute este cel mentionat in ordinul MS nr. 994/ 2018.
Baza legislativa privind normele de igiena si sanatate publica o constituie Ordinul ministerului sanatatii nr. 119/2014,cu modificarile si completarile ulterioare.
[ link extern ]