avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 735 soluții astăzi
Forum AvocatNet Italia Carti de identitate, acte de stare ... buletin expirat
Discuție deschisă în Carti de identitate, acte de stare civila, pasapoarte, vize

buletin expirat

Buna ziua.
Mi-a expirat buletinul in 10 mai, in timp ce eram in Italia. Pot iesi din Italia cu buletinul expirat? Pot intra in Romania sa-l schimb?
Cel mai recent răspuns: MihailZC , utilizator 11:06, 26 Iunie 2020
Documentele de identitate se pot preschimba la ambasada/ consulat. Nu aveți documente de identitate? Nu puteți trece frontiera.
Puteti obtine de la ambasada un titlu de calatorie: [ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buletin expirat strainatate melcul22 melcul22 Buna ziua.Eu ma flu in Italia si din luna aprilie am buletinul expirat dar am permisul de conducer din rominia valabil si cartea de identitate de Italia ... (vezi toată discuția)
Carte de identitate irimescuadrian irimescuadrian buna,o rugaminte cum trebuie sa procedez :am cartea de identita expirata de 2 ani si sunt inca in strainatate!cum trebuie sa procedez,platesc amenda? [quot] (vezi toată discuția)
Carte de identitate expirata, calatorie in ue soringoldenkid soringoldenkid Buna seara ma numesc Sorin si as dori sa ma lamuriti intr-o problema........pe 27 ianuarie imi expira CI dar problema e ca eu sunt in Italia si pot veni acas ... (vezi toată discuția)