Forum AvocatNet Italia Carti de identitate, acte de stare ... buletin expirat
Discuție deschisă în Carti de identitate, acte de stare civila, pasapoarte, vize

buletin expirat

Buna ziua.
Mi-a expirat buletinul in 10 mai, in timp ce eram in Italia. Pot iesi din Italia cu buletinul expirat? Pot intra in Romania sa-l schimb?
Documentele de identitate se pot preschimba la ambasada/ consulat. Nu aveți documente de identitate? Nu puteți trece frontiera.
Puteti obtine de la ambasada un titlu de calatorie: [ link extern ]