Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Atribuire loc parcare pentru alta adresa decat cea din ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Atribuire loc parcare pentru alta adresa decat cea din CI (proprietar)

Buna ziua,

Am depus o cerere pe site-ul primariei de sector pentru atribuirea unui loc de parcare (momentan este nealocat).
Am actul de proprietate al apartamentului in raza caruia am depus cererea, dar adresa din CI este in alt sector.
Cei de la primarie imi cer viza de resedinta.
Este de ajuns sa prezint actul de proprietate sau trebuie sa fac rost de alte acte/documente? La Direcția Generală de Impozite și Taxe Locale se pot verifica datele - impozitul este platit.
eve25, utilizator
Alocarea locurilor de parcare se realizeaza cu respectarea anumitor conditii
Astfel solicitantul trebuie sa faca dovada cu documente legale ca are domiciliul stabil in zona unde solicita alocare loc parcare auto iar adresa coincide si cu datele din documentele auto
Legal daca nu detineti adresa stabila de domiciliu sau viza de flotant ,la adresa in discutie-nu vi se acorda loc parcare auto