avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 116 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Atribuire loc parcare pentru alta adresa decat cea din ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Atribuire loc parcare pentru alta adresa decat cea din CI (proprietar)

Buna ziua,

Am depus o cerere pe site-ul primariei de sector pentru atribuirea unui loc de parcare (momentan este nealocat).
Am actul de proprietate al apartamentului in raza caruia am depus cererea, dar adresa din CI este in alt sector.
Cei de la primarie imi cer viza de resedinta.
Este de ajuns sa prezint actul de proprietate sau trebuie sa fac rost de alte acte/documente? La Direcția Generală de Impozite și Taxe Locale se pot verifica datele - impozitul este platit.
Ultima modificare: Vineri, 26 Iunie 2020
eve25, utilizator
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 18:29, 26 Iunie 2020
Alocarea locurilor de parcare se realizeaza cu respectarea anumitor conditii
Astfel solicitantul trebuie sa faca dovada cu documente legale ca are domiciliul stabil in zona unde solicita alocare loc parcare auto iar adresa coincide si cu datele din documentele auto
Legal daca nu detineti adresa stabila de domiciliu sau viza de flotant ,la adresa in discutie-nu vi se acorda loc parcare auto

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Loc de parcare - cu flotant eliz_k eliz_k Buna dimineata, Doresc sa fac rost de un loc de parcare la bloc in conditiile in care masina este pe numele sotului si el are domiciliul in buletin in alta ... (vezi toată discuția)
Parcare de resedinta Ravendark Ravendark Mașina o voi avea în 4 luni, se poate depune cerere de parcare reședința, chiar daca momentan nu am mașina? In sectorul 2 cât durează aprobarea unui ... (vezi toată discuția)
Este viza de flotant necesara pentru schimbarea de domiciliu in acelasi oras ? bogdan_Asdasd bogdan_Asdasd Buna ziua, Am fost in urma cu cateva zile la politie pentru a depune plangere pentru distrugere unui vecin, mi-a aruncat sticle de alcool pe masina, de pe ... (vezi toată discuția)