Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Popririle anaf
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Popririle anaf

Bună ziua!S-a amânat popririle anaf pe conturile bancare?
Da, potrivit OUG nr. 99/2020 privind unele măsuri fiscale, modificarea unor acte normative și prorogarea unor termene, până la 25 octombrie 2020 se suspendă sau nu începe executarea silită prin înființarea popririi a creanțelor bugetare.
Multumesc!