Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ture care nu cumuleaza orele normale in luna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ture care nu cumuleaza orele normale in luna

Buna ziua,
In conditiile in care am schimbat programul dpt.productie pentru ca se doreste lucrul continuu pe o anumita linie, am cativa angajati care nu cumuleaza nr.orelor normale de lucru in luna. Implicit, programul de salarii va calcula ca atare, iar oamenii nu isi vor lua salariul intreg, ci mai mic, ceea ce contravine contractului de munca. Ce as putea face in aceste conditii, va rog? MULTUMESC, ANTICIPAT.
Ice68, utilizator