Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Parinte care trece toate proprietatile pe numele unui ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Parinte care trece toate proprietatile pe numele unui singur copil

Buna ziua, se poate ca un parinte ce detine mai multe proprietati, sa treaca totul pe numele unui singur copil fara acordul celuilalt?
florentin86, utilizator
Poate. Atâta timp cât trăiește poate dispune.
Depinde sub ce forma o și face.