Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cercetare disciplinara dupa demisie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cercetare disciplinara dupa demisie

Salutare. Mi-am depus demisia. A fost inregistrata. Am predat angajatorului ce aveam in custodie (telefon de serviciu / vehicul de serviciu). La sfarsit angajatorul imi solicita sa semnez un proces verbal de luare la cunostinta ca sunt cercetat disciplinar. Conform contractului individual de munca, angajatorul trebuie sa-mi plateasca bonusurile si primele aferente anului 2019. Ce trebuie sa fac? Nu mi s-a comunicat inainte de ami depune demisia ca sunt cercetat disciplinar sau ca am incalcat regulamentul de ordine interioara.
Nu semnati acel proces-verbal, intrucat nu are nicio relevanta.

In vederea desfasurarii cercetarii disciplinare prealabile, salariatul va fi convocat in scris de persoana imputernicita de catre angajator sa realizeze cercetarea, precizandu-se obiectul, data, ora si locul intrevederii.