Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionare

Bună ziua. Sunt născută în 5ianuarie 1961, angajată din 3 octombrie1980 la același angajator până în prezent. Menționez că am 83de zile învoiri și 22 de zile nemotivate. Aș putea ieși la pensie fie penalizată sau nepenalizată? Mulțumesc
Da.,
Pensie anticipata partiala cu penlizare de 4,5%.