Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie anticipata nepenalizata. Mama este nascuta in ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie anticipata nepenalizata. Mama este nascuta in data de ...

Pensie anticipata nepenalizata. Mama este nascuta in data de 5 Ianuarie 1961, angajata din data de 3 Octombrie 1980 pana in prezent. Are in cartea de munca 83 zile de invoiri si 22 zile de nemotivate. Intrebarea este cand se poate pensiona la pensie anticipata nepenalizata?
Cand va indeplini conditia de stagiu de 40 de ani, fara stagiul asimilat(cursuri universitare de zi, pensie de invaliditate).
Asta ar fi in martie 2021?
Depuneti dosarul in data de 03/03/2021.