Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Intabulare uscator
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Intabulare uscator

Buna, eu cu cativa ani in urma am cumparat de la locatari uscatorul ce era langa apartamentul meu. Totul s-a facut printr-un proces civil si am o hotarare judecatoreasca irevocabila in acest sens. De totul s-a ocupat un avocat si un topograf, dar acuma am aflat ca au omis sa imi spuna ceva. Dupa aceasta sentinta, trebuia trecut in cartea funciara. Am fost la un alt topograf pt. a incepe demersurile la cartea funciara dar problema mea este ca acuma rezulta din extrasele funciare ca in bloc sunt 3 noi proprietari. Ce mai pot face in situatia aceasta? Trebuie sa ii despagubesc si pe ei sau sa deschid un nou proces civil? Daca raman asa cu sentinta judecatoreasca asupra uscatorului cei 3 proprietari mai pot avea pretentii la el ? Stiu doar ca nu il pot vinde vreodata nefiind intabulat. NU mai vreau sa trec inca o data prin corvoada de a convige locatarii ca nu vreau sa le fur apartamentele :)
Cosmin7744, utilizator
Va confruntati cu situatie complexa si delicata deoarece documentele initiale in baza carora instanta de judecata a dispus hotarare judecatoreasca contin acordul proprietarilor de la o anumita data zi/an
A modifica acum acordul ,inseamna ca practic trebuie sa reluati intreaga procedura