Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Acte locuinta
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Acte locuinta

Buna ziua!
1. Socrul meu a ridicat o casa in anul 1989 si nu a avut autorizatie de constructie. A platit in 1990 o amenda pt ridicare fara autorizatie si atunci i s.a spus ca acea amenda tine loc si de autorizatie..... El a prierdut acea amenda si vroiam sa stiu daca se mai regaseste undeva pt a putea lua o copie conforma.
2. Vrea sa ne faca acte mie si sotului si vroiam sa stiu unde ma pot informa ce acte are el (primarie sau la taxe si impozite) pt ca el a si cumparat teren, a si mostenit si are si acte facute de mana de la parintii lui, cum se faceau in anii 89....si nu mai stie nici el exacte de acele acte.... Pot afla undeva ce acte are si pe ce anume?
Puteți merge la primărie și dacă nu se găsesc acolo mergeți la Cartea Funciară!