Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Buna!Se poate efectua apeluri telfonice din ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Buna!Se poate efectua apeluri telfonice din penitenciar pe perioada carantinei de 21 de zile?

Buna ziua! Sotul meu a fost incarcerat, si l-au pus in carantina pe perioada de 21 de zile. Din cat m-am informat nu are voie la vizite. Dar voiam sa stiu daca are voie la apel telefonic? Si la cate apeluri pe saptamana? Bani i-am trimis prin mandat postal.
La mandat postal persoana care i-a trimis, a uitat sa spuna un prenume de al lui. Va fii o problema si nu va primi banii? Numele parintilor e scris corect si numele penitenciarului.
El a fost incarcerat indata de 8 iulie, azi e 9 si nu avem nici un semn de la el. Suntem ingrijorati, va rog sa imi dati un raspuns!
Multumesc anticipat!
Unknown25, utilizator