Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Accident de mașină în care a fost implicat minor
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Accident de mașină în care a fost implicat minor

Bună seara, va rog sa ma ajutați cu următoarea problema: săptămâna trecută copilul meu aflat la tara cu bunica și fratele au traversat strada, iar în momentul în care au părăsit carosabilul a fost acroșat cu aripa de un bolid condus de un șofer de 22 ani, care în urma accidentului la viteza pe care a avut o a rupt p PO rtile de fier ale unui vecin. Copilul meu a fost acroșat cu aripa dreapta a mașinii având leziuni la cap, torace, mâini și piciorușe. Individul nici măcar nu a acordat primul ajutor vrând sa fuga de la fata locului. În prezent sunt cu copilul în spital. Ce am de făcut un acest caz deoarece bunica datorita impactul a suferit o trauma și încă nu a mers la politie sa dea declarații. Care ar fi pașii de la care ar trebui sa pornesc. Individul are la activ un caz în care a omorât o persoana a fugit de la fata locului în Spania unde lucrează părinții și are închisoare cu suspendare. Nu e posibil sa fie lăsat în libertate o asemena bruta chiar dacă are bani și pile, de ce sa omoare oameni nevinovați, de ce nu se omoară singur. Va rog sa ma ajutați și sa îmi spuneți de unde sa plec. Sa plătesc un avocat!? Mulțumesc anticipat pentru ajutor.
traversarea s-a facut pe trecerea de pietoni?
Erau în aprierea trecerii, însă ei nu erau pe c sa Rosa îl, parasisera șoseaua. What?

Adrian Dimitriu a scris:

traversarea s-a facut pe trecerea de pietoni?