Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Disponibilizare la locul de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Disponibilizare la locul de munca

Buna seara! Vorbesc in numele unui prieten care lucrează la o societate care este in insolventa si disponibilizeaza dar ii obliga sa semneze forțat cererea de disponibilizare colectiva.Va intreb daca este legal acest mod de a demisiona.Va trimit atasat cererea care ar trebui semnata de catre angajat.Ce sa faca sa semneze sau nu ?
gici, utilizator
Disponibilizarea nu este acelasi lucru cu demisia.

Ce este mentionat in acel document ?
.. SUNT OBLIGATI DE CATRE SOCIETATE SA SEMNEZE ACEA CERERE DE DISPONIBILIZARE COLECTIVA..

Cornel Vasile a scris:

Disponibilizarea nu este acelasi lucru cu demisia.

Ce este mentionat in acel document ?

V-am intrebat ce se mentioneaza in acea cerere ?

Obs.
Nu mai citati raspunsurile primite ... apasati direxcti butonul "Raspunde"