Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Plata taxa de timbru
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Plata taxa de timbru

Unde si in ce cont se plateste taxa de timbru cand domiciliul persoanei fizice este in Bucuresti si plangerea a fost depusa la judecatoria Constanta ?
La Directia Taxe si Impozite locale din sectorul unde are domiciliul!
Avocat Tabrea Alexandru, Avocat
Buna ziua,

Contul il gasiti precizat pe www.portal.just.ro.

ACHITARE TAXE JUDICIARE DE TIMBRU
Beneficiar: PRIMĂRIA MUNICIPIULUI CONSTANŢA
Cod de identificare fiscala: 4785631
Cont IBAN: RO21TREZ23121070203XXXXX
(valabil numai pentru municipiul Constanţa)
CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA", Avocat
In urma raspunsurilor, totul a devenit neclar. Pana la urma unde se plateste? In cont la Directia taxe si impozile locale Bucuresti, sau in cont la aceeasi Directie dar la Constanta?
V-am spus cat se poate de clar: la DITL din sectorul în care aveti domiciliul!
Avocat Tabrea Alexandru, Avocat
Puteti uza de ambele variante sus explicitate!

O zi frumoasa,
av.Stoica Ioana.