avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 538 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Plata taxa de timbru
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Plata taxa de timbru

Unde si in ce cont se plateste taxa de timbru cand domiciliul persoanei fizice este in Bucuresti si plangerea a fost depusa la judecatoria Constanta ?
Cel mai recent răspuns: Valeriu Tomescu , utilizator 17:10, 17 Iulie 2020
La Directia Taxe si Impozite locale din sectorul unde are domiciliul!
Ultima modificare: Marți, 14 Iulie 2020
Avocat Tabrea Alexandru, Avocat
Buna ziua,

Contul il gasiti precizat pe www.portal.just.ro.

ACHITARE TAXE JUDICIARE DE TIMBRU
Beneficiar: PRIMĂRIA MUNICIPIULUI CONSTANŢA
Cod de identificare fiscala: 4785631
Cont IBAN: RO21TREZ23121070203XXXXX
(valabil numai pentru municipiul Constanţa)
Ultima modificare: Miercuri, 15 Iulie 2020
CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA", Avocat
In urma raspunsurilor, totul a devenit neclar. Pana la urma unde se plateste? In cont la Directia taxe si impozile locale Bucuresti, sau in cont la aceeasi Directie dar la Constanta?
V-am spus cat se poate de clar: la DITL din sectorul în care aveti domiciliul!
Ultima modificare: Miercuri, 15 Iulie 2020
Avocat Tabrea Alexandru, Avocat
Puteti uza de ambele variante sus explicitate!

O zi frumoasa,
av.Stoica Ioana.

Alte discuții în legătură

Taxa judiciara de timbru mioara54 mioara54 Buna ziua,am o intrebare si va rog frumos daca ma puteti ajuta cu un raspuns.Subsemnata sint din Bucuresti si trebuie sa platesc o taxa judiciara de timbru ... (vezi toată discuția)
Taxa judiciara irina75 irina75 buna ziua, am o problema care nu reusesc sa o deslusesc si v-as ruga sa ma ajutati. am o sentinta de incredintare minor in vederea adoptiei care urmeaza sa ... (vezi toată discuția)
Taxa judiciara de timbru- unde se achita? POSTELNICUana POSTELNICUana buna ziua , am fost scutita de taxa de timbru judiciar in timpul unui proces de succesiune,iar dupa sentinta sunt obligata sa restitui taxa de timbru ,deoarece ... (vezi toată discuția)