Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... legea 196/2018 modificata in 2020
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

legea 196/2018 modificata in 2020

Cunoaste cineva care sunt modificarile concrete la aceasta lege in 2020? Nu gasesc textul nou niciunde, doar mentiunea ca sunt modificari.
Sau nu s-a modificat oficial nimic?

Multumesc.
Bună ziua. Nu există modificări legate de legea 196/2018. Textul este același , cel puțin la data actuală.
Multumesc.
Guvernul României nu este de acord cu măcelărirea Legii nr. 196/2018, în favoarea șefilor de Asociații de Proprietari, în solidar cu administratorii și cenzorii acestor Asociații, vrând să-i facă slugi pe proprietari. Aici se află punctul de vedere extrem de realist al Guvernului Orban, care a sesizat în aceste aberante modificări ale Legii nr. 196/2018, încălcarea multor drepturi constituționale ale proprietarilor din Asociațiile de Proprietari, care și așa funcționează ilegal: [ link extern ]