Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare in regim de telemunca cetatean strain din ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare in regim de telemunca cetatean strain din tara membra UE

Buna,
In ce conditii se poate angaja un cetatean strain dintr-o tara membra UE la o firma romaneasca in regim de telemunca?
Precizez ca munca se va desfasura in tara sa de origine.
Multumesc
In conditiile Legii nr.81/2018 privind reglementarea activității de telemuncă
Multumesc.
Ma intereseaza daca, in afara celor impuse de legea 81, ar mai exista si alte obligatii pentru angajator.
Obligatiile mentionate in Codul Muncii , respectiv in celelalte acte normative.