Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Regulament intern- actualizat in contextul Cov-19
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Regulament intern- actualizat in contextul Cov-19

Ma puteti ajuta va rog cu reglementarea legala in care este prevazuta obligativitatea angajatorului de a actualiza Regulementul Intern in contextul pandemiei actuale?
Gasiti informatii utile aici: www.avocatnet.ro/articol_541...
Multumesc pentru raspuns!
Daca angajatorul a intocmit o procedura de organizare a activitatii in contextul Covid impreuna cu o decizie de implementare a acestei proceduri si acestea au fost aduse la cunostinta salariatilor in baza unui proces verbal de luare la cunostinta, credeti ca, in eventualitatea unui control de la ITM, ar putea fi sanctionat ca nu si-a actualizat Regulamentul Intern cu norme si masuri in acest context epidemiologic?
Decizia nu tine loc de ROI unde se pot prevedea si sanctiuni conforme cu Codul muncii.