Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cum pot sa depun cererea pentru marirea pensiei de ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cum pot sa depun cererea pentru marirea pensiei de intretinere ...

Cum pot sa depun cererea pentru marirea pensiei de intretinere fără să mă reprezinte un avocat?
Plătiți un avocat doar pentru redactarea cererii, și nu-l angajați să vă reprezinte la termenele de judecată. Iar dacă știți să redactați cererea, nu mai trebuie să apelați la avocat.
Puteți să redactați cererea și să o depuneți sau puteți să plătiți un avocat doar pentru redactere și, eventual, pentru a vă mai ghida pe parcursul procesului.