avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 679 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna seara,as dori sa stiu in cazul in care sunt in ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna seara,as dori sa stiu in cazul in care sunt in proces de ...

Buna seara,as dori sa stiu in cazul in care sunt in proces de divort sotia poate sa ia copilul din locuinta fără acordul verbal/scris. al meu.multumesc frumos..
Cel mai recent răspuns: avocatmaria , utilizator 01:10, 22 Iulie 2020
da

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Actiune de divort - mutare din lit. b in lit. a art. 373 cod civil Klauzes Klauzes Buna ziua, Sotia mea a depus actiune de divort la Judecatoria Sectorului 1, in temeiul literei b, art 373, Cod Civil. Intre timp, am convenit impreuna cu ... (vezi toată discuția)
Buna seara, sunt căsătorit de 4 ani aveam un copil in vârstă ... CătălinBelu CătălinBelu Buna seara, sunt căsătorit de 4 ani aveam un copil in vârstă de 3 ani doresc sa divorțăm. Nu ne mai înțelegeam deloc certuri în fiecare zi nu vreau ... (vezi toată discuția)
Parasirea domiciliului conjugal de catre sotie cu act de mana semnat Dan Mihai Dan Mihai Buna seara Va rog din suflet , am si eu o problema cu Sotia de 4 saptamani a plecat de acasa , a venit mama ei sora ei , si a luato de la domiciliul conjugal ... (vezi toată discuția)