Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna seara, sunt căsătorit de 4 ani aveam un copil ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna seara, sunt căsătorit de 4 ani aveam un copil in vârstă ...

Buna seara, sunt căsătorit de 4 ani aveam un copil in vârstă de 3 ani doresc sa divorțăm.
Nu ne mai înțelegeam deloc certuri în fiecare zi nu vreau sa se ajungă la mai rău.
Soția nu vrea sa divorțăm îmi zice că ea nu îmi va da dreptul de divorț și o să mă țină în tribunal mult timp, i-am zis că îi las ei copil sa se ducă în Republica Moldova definitiv
Îmi zice că îmi va lua casa că este dreptul ei
Casa este luată de mine înainte căsători cu ceva timp înaintea căsătoriei.
Cum trebuie sa procedez?
Apelati la un avocat, nu depinde de acordul ei, daca aveti motive, divortati și fără sa va " acorde divortul", iar casa e bun propriu nu va ia nimic. După divorț , cereti evacuarea ei.
Divortul se pronunța indiferent dacă sotia dvs este de acord sau nu. Procesul nu este de lunga durata asa cum si-ar dori doamna.
Contactați un avocat și deschideți procedura pe calea instantei se judecata.
Casa este a dvs, nu poate forma obiectul niciunei pretenții.