avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 379 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna seara, sunt căsătorit de 4 ani aveam un copil ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna seara, sunt căsătorit de 4 ani aveam un copil in vârstă ...

Buna seara, sunt căsătorit de 4 ani aveam un copil in vârstă de 3 ani doresc sa divorțăm.
Nu ne mai înțelegeam deloc certuri în fiecare zi nu vreau sa se ajungă la mai rău.
Soția nu vrea sa divorțăm îmi zice că ea nu îmi va da dreptul de divorț și o să mă țină în tribunal mult timp, i-am zis că îi las ei copil sa se ducă în Republica Moldova definitiv
Îmi zice că îmi va lua casa că este dreptul ei
Casa este luată de mine înainte căsători cu ceva timp înaintea căsătoriei.
Cum trebuie sa procedez?
Cel mai recent răspuns: Avocat Neagu Elena , Avocat 08:14, 1 Februarie 2024
Apelati la un avocat, nu depinde de acordul ei, daca aveti motive, divortati și fără sa va " acorde divortul", iar casa e bun propriu nu va ia nimic. După divorț , cereti evacuarea ei.
Divortul se pronunța indiferent dacă sotia dvs este de acord sau nu. Procesul nu este de lunga durata asa cum si-ar dori doamna.
Contactați un avocat și deschideți procedura pe calea instantei se judecata.
Casa este a dvs, nu poate forma obiectul niciunei pretenții.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Soția îi interzice copilului să vorbească cu mine. ce soluții legale ar fi pentru a scoate copilul de sub influența ei? mika2010 mika2010 Buna ziua! Va rog să-mi dați un sfat referitor la următoarea situație. Locuiesc cu soția și copilul minor (9 ani). În ultimul an au intervenit ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! sunt căsătorit de 4 ani doresc divorțul de soție ... CătălinBelu CătălinBelu Buna ziua! Sunt căsătorit de 4 ani doresc divorțul de soție din mai multe motive certuri in fiecare zi nu ajută la întreținerea familiei După divorț ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. m-am căsătorit în urmă cu 3 ani. avem un copil ... stefanpopovici stefanpopovici Buna ziua. M-am căsătorit în urmă cu 3 ani. Avem un copil în vârstă de 2 ani. Ne-am mutat la curte, în casa mea cumpărată înainte de a ne cunoaște. ... (vezi toată discuția)