avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 964 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună ziua, Un locatar a schimbat caloriferele din ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună ziua, Un locatar a schimbat caloriferele din fontă, le-a ...

Bună ziua,
Un locatar a schimbat caloriferele din fontă, le-a coborât la ieșire pe panta înclinată tarandu-le pe jos.
A spart gresia, a recunoscut dar nu vrea să repare. Ce putem face?
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 16:11, 22 Iulie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Repara asociatia, din fondul de reparatii si vor fi trecute cheltuielile, la intretinere, acelui proprietar.
Asociatia de proprietari prin reprezentant legal,iurmeaza sa inchier proces verbal de constatare a prejudiciilor
Ulterior asociatia de proprietari poate executa remedierea deficientelor,,impunand exclusiv respectivului locatar c/v prestare servicii reparatii

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pierderi foarte mari la apa calda AlinFrancu AlinFrancu Cine raspunde pentru pierderile foarte mari de apa calda inregistrate la bloc. Depistarea si remedierea cu mare intarziere a defectiunii (parte comuna) de la ... (vezi toată discuția)
Reparație fațada bloc Miha V Miha V Buna ziua. ma confrunt cu o problema legata de reparatia fatadei blocului in dreptul apartamentului meu. Am adus la cunostinta asociatiei de proprietari ... (vezi toată discuția)
Cine raspunde de infiltratiile de apa ,tinind cont ca stau la ultimul etaj? Gino1982 Gino1982 Salut.Numele meu e ionut.Acum 6 ani am cumparat un apartament in Iasi centru.Inca de atunci mi am dat seama de infiltarea apei de ploaie.In urmatorii ani am ... (vezi toată discuția)