Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună ziua, Un locatar a schimbat caloriferele din ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună ziua, Un locatar a schimbat caloriferele din fontă, le-a ...

Bună ziua,
Un locatar a schimbat caloriferele din fontă, le-a coborât la ieșire pe panta înclinată tarandu-le pe jos.
A spart gresia, a recunoscut dar nu vrea să repare. Ce putem face?
Repara asociatia, din fondul de reparatii si vor fi trecute cheltuielile, la intretinere, acelui proprietar.
Asociatia de proprietari prin reprezentant legal,iurmeaza sa inchier proces verbal de constatare a prejudiciilor
Ulterior asociatia de proprietari poate executa remedierea deficientelor,,impunand exclusiv respectivului locatar c/v prestare servicii reparatii