Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... La implinirea varstei de 65 de ani, ar trebui sa trec ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

La implinirea varstei de 65 de ani, ar trebui sa trec de la pensia ...

La implinirea varstei de 65 de ani, ar trebui sa trec de la pensia anticipata partiala, la pensie la limita de varsta. Am la dosar si actele pentru studii si serviciul militar, necesare recalcularii. Intrebarea este : recalcularea care se va face pentru noua pensie ( integrala ), va utiliza coeficientul de corectie de 1,41 aferent anului 2020 ? Va multumesc.
Nu.
Veti ramane cu indicele de la deschidera depturilor la pensie anticipata partiala.