Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Modificare pret abonament telefonie mobila
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Modificare pret abonament telefonie mobila

Buna ziua!

Am primit o notificare de la operaturul de Telefonie mobila ca pretul abonamentului va fi majorat unilateral cu 40%.Este legal?
multumesc!
marian_coanda, utilizator
este legal. daca abonamentul este pe persoana fizica, aveti posibilitatea sa refuzati aceasta modificare si sa reziliati contractul. e un lucru care ar trebui sa fie scris si in notificare. termenul e de 30 zile, dupa care se considera ca ati acceptat.
daca este un abonament de firma, se aplica clauzele contractului.