avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1241 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... PENSIONARE - Buna ziua , v-as ruga sa ma ajutati sa ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

PENSIONARE - Buna ziua , v-as ruga sa ma ajutati sa aflu CIND ...

PENSIONARE - Buna ziua , v-as ruga sa ma ajutati sa aflu CIND SE POATE PENSIONA o persoana-barbat cu urmatoarea situatie = nascut septembrie 1963 , ANGAJAT LA 01. 08. 1981 = lucreaza si in prezent , cu vechime neintrerupta de 39 ani ; are in perioada 01. 01. 1983 - 31. 03. 2001 , recunoscuta grupa a -2-a de munca ,adica 18 ani si 3 luni , iar pentru perioada 01.04.2001. - 01.04.2004 actionat in instanta pentru munca in conditii deosebite , cu sanse ffff mari de cistig . Spuneti-mi ,va rog, pentru perioada pina in 2001 la grupa a -2 a se cistiga 3 luni la 1 an lucrat ? Iar dupa 2001 , pentru conditii deosebite se cistiga 4 luni la 1 an lucrat ? cind se poate pensiona ? MULTUMESC.
Cel mai recent răspuns: claudia.24 , utilizator 12:35, 23 Iulie 2020
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu mai deschideti alte topuicuri.
V-am raspuns. aici:

www.avocatnet.ro/forum/discu...
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
MULTUMESC MULT .O ZI BUNA .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Informații pensionare nelu 2009tm nelu 2009tm Buna ziua ,as vrea sa aflu ,va rog , daca ma pot pensiona ,chiar si anticipat avind urmatoarea situatie ; barbat nascut in septembrie 1963 ,lucrez de la 18 ani ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, v-aș rămâne îndatorat dacă mi-ați arăta modalitatea ... nelu 2009tm nelu 2009tm Bună ziua, V-aș rămâne îndatorat dacă mi-ați arăta modalitatea de calcul a anilor pentru vechime muncă în următoarea situație : ... (vezi toată discuția)
Pensie Tudora vacarus Tudora vacarus 08 29 1963 anul nașterii 25 ani lucrați grupa a2 a 1 an șomaj 4 ani și 4 luni cotizații cind pot ieși la pensie? (vezi toată discuția)