Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Am avut un parteneriat cu un prieten pentru un ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Am avut un parteneriat cu un prieten pentru un business (dar ...

Am avut un parteneriat cu un prieten pentru un business (dar nu in acte sau nimic semnat) si dupa ce ne-am certat el isi vrea banii investiti initial, nu 50% cum am stabilit in persoana initial, este posibil sa actioneze in instanta?
Buna ziua!

Exista documente justificative pentru sumele investite de prietenul dumneavoastra?
Buna ziua,

Nu exista niciun document. Doar au fost transferata o suma de vreo $1500 catre contul meu personal de transferwise, o banca internationala.