avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1964 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Am o vecina care vorbeste pe balcon foarte tare, ore ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Am o vecina care vorbeste pe balcon foarte tare, ore intregi, ...

Am o vecina care vorbeste pe balcon foarte tare, ore intregi, inclusiv noaptea. Ce as putea face pentru a nu fi obligata sa-i ascult viata personala, inclusiv intalnirile cu barbatii?
Cel mai recent răspuns: vali m , utilizator 09:33, 27 Iulie 2020
Sa o rugati sa respecte orele de program pentru liniste si ordine publica.
Spuneți-i că auziți tot ce vorbește și nu sunteți singura la curent cu viața ei personală, poate nu-i convine asta. Nu aveți unde să reclamați așa ceva.
Initial incercati solutionare amiabila
Daca nu puteti solutiona amiabil,unica varianta ramane sa va adresati autoritatii politiei teritoriale
Multumesc pt raspunsuri! Inteleg ca nu pot rezolva decat sa apelez la bunul ei simt, atat cat a mai ramas...
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Distractiv...am avut si noi o asa vecina. S-a potolit dupa ce oamenii au inceput sa ii raspunda la problemele ei (la ce auzeau cand vorbea la telefon) prin afisare la avizier...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vecin meloman start01 start01 Va salut, Am un vecin de pe scara alaturata (avem acelasi administrator cu care el e foarte bun prieten...din pacate), care asculta muzica cu un subwoofer ... (vezi toată discuția)
Vecini galagiosi chiquita chiquita buna ziua, de cateva luni am o problema cu vecinii din bloc, sunt studenti, vin mai multi decat sunt trecuti la intretinere, dar nu asta este problema mea, ... (vezi toată discuția)
Tulburarea linistii...neintentionat haifa haifa Buna ziua, va rog sa-mi mentionati daca exista o baza legala privind respectarea orelor de liniste. Concret, vecinul de sub noi (tanar muzician, foarte ... (vezi toată discuția)