Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Am o vecina care vorbeste pe balcon foarte tare, ore ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Am o vecina care vorbeste pe balcon foarte tare, ore intregi, ...

Am o vecina care vorbeste pe balcon foarte tare, ore intregi, inclusiv noaptea. Ce as putea face pentru a nu fi obligata sa-i ascult viata personala, inclusiv intalnirile cu barbatii?
Sa o rugati sa respecte orele de program pentru liniste si ordine publica.
Spuneți-i că auziți tot ce vorbește și nu sunteți singura la curent cu viața ei personală, poate nu-i convine asta. Nu aveți unde să reclamați așa ceva.
Initial incercati solutionare amiabila
Daca nu puteti solutiona amiabil,unica varianta ramane sa va adresati autoritatii politiei teritoriale
Multumesc pt raspunsuri! Inteleg ca nu pot rezolva decat sa apelez la bunul ei simt, atat cat a mai ramas...
Distractiv...am avut si noi o asa vecina. S-a potolit dupa ce oamenii au inceput sa ii raspunda la problemele ei (la ce auzeau cand vorbea la telefon) prin afisare la avizier...